Pridaj sa!

Čakajú nás prvé obhajoby pred medzinárodnou komisiou

Späť na zoznam
01-02-2021

Už zajtra, 2. februára, začínajú obhajoby prihlášok slovenských miest kandidujúcich na Európske hlavné mesto kultúry 2026. Okrem Nitry kandiduje 7 ďalších slovenských miest: Trenčín, Trnava, Žilina, Hlohovec, Prešov, Martin a Banská Bystrica. Náš čas príde v stredu, 3. februára o 13:30. Najprv za 30 minút odprezentujeme našu prihlášku a následne nás čaká 60 minút otázok a odpovedí, kedy ju budeme musieť obhájiť pred medzinárodnou porotou zloženou z 11 odborníkov na kultúru z celej Európy.

Obhajovať budeme v 7-člennom zložení: Marek Hattas (primátor Nitry), Marián Tesák (riaditeľ multižánrového festivalu Flaam), Katka Melichová (pedagogička a výskumníčka na SPU), Anna Šimončičová (zástupkyňa riaditeľky festivalu Divadelná Nitra), Zuzana Novotová Godálová (riaditeľka priestoru pre súčasnú kultúru NÁSTUPIŠTE 1-12), Irena Lehocká (projektová manažérka projektu Kreatívne centrum Nitra) a Martin Zaujec (hudobný producent, hudobník v kapelách LUVVER, Lannne a Bad Karma Boy). Prečítajte si viac o našom tíme.

Rozhodnutie poroty o mestách postupujúcich do druhého kola bude známe už v piatok, 5. februára o 15:00 na tlačovej konferencii Ministerstva kultúry. Ďakujeme za vašu podporu. Pri obhajobách urobíme maximum, aby sa Nitra dostala do finálového kola súťaže o titul EHMK 2026. Ak vás zaujíma viac o kandidatúre Nitry, prečítajte si náš Bid Book alebo krátky výcuc jeho základných programových aktivít na https://www.nitra2026.eu/bid-book/.