Pridaj sa!

Finálová prihláška odovzdaná! O víťazovi EHMK sa rozhodne v decembri

Späť na zoznam
29-10-2021

Dnes ráno časť nášho tímu spolu s pánom primátorom Marekom Hattasom zaniesla na Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky finálovú prihlášku (tzv. Bid Book) kandidatúry Nitry na titul EHMK 2026.

Za 100-stranovým dokumentom stojí takmer dvojročné úsilie niekoľkých stoviek ľudí z Nitry, nitrianskeho regiónu, Slovenska či dokonca celej Európy a sveta. Obrovská vďaka smeruje všetkým, ktorí sa na jeho vzniku podieľali a strávili hodiny (často aj svojho voľného) času uvažovaním nad tým, ako z Nitry a jeho okolia spraviť skutočne európske, živé a vnímavé miesto. Prihlášku uverejníme online v druhej polovici novembra spolu s jej slovenským prekladom.

O slovenskom držiteľovi titulu EHMK 2026 rozhodne 11-členná medzinárodná porota už 10. decembra 2021, Nitra je vo finále súťaže s dvoma ďalšími slovenskými mestami – Trenčínom a Žilinou. Ešte predtým nás však čaká dôležitá návšteva poroty, ktorá 6. decembra zavíta do Nitry, a prezentácia a následná obhajoba našej kandidatúry 9. decembra. Držte Nitre palce!