Pridaj sa!

Predstavujeme vám finálny Bid Book!

Späť na zoznam
06-12-2021

Už v piatok, 10. Decembra, sa dozvieme, ktoré z troch slovenských finálových miest získa titul Európske hlavné mesto kultúry roku 2026. A my vám konečne môžeme predstaviť finálový Bid Book, na ktorom posledné mesiace pracovali stovky ľudí z Nitry, Nitrianskeho kraja, Slovenska, či celého sveta!


Bid Book Nitra 2026 – Breaking Point / Bod Zlomu popisuje koncept našej kandidatúry, jej umelecký program, naše prepojenia s kultúrnou stratégiou Nitry na roky 2021-2031 (tzv. NK31), európsky rozmer, stratégiu práce s publikom, zapojenie širokej a odbornej verejnosti na projekte, či plány Nitry a okolitého regiónu na rozvoj kultúrnej a turistickej infraštruktúry.

Na Bid Booku posledné mesiace pracovali stovky ľudí z Nitry, Nitrianskeho kraja, Slovenska, Európy či sveta: projektový tím Nitra 2026, pracovníci Mestského úradu v Nitre, nezávislí kultúrni aktéri, zástupcovia významných kultúrnych inštitúcii, pracovníci univerzít, aktivisti, kreatívci, umelci či mnohí ďalší, ktorých spája jedno – vízia živšej, aktívnejšej a kultúrnejšej Nitry. Súčasťou nášho kultúrneho a umeleckého programu je 244 medzinárodných partnerov zo 45 krajín a 196 partnerov z celého Slovenska. Všetkým smeruje obrovská vďaka!

Bid Book v anglickom origináli aj v slovenskom preklade spolu s krátkym výcucom nájdete na tomto linku: https://www.nitra2026.eu/bid-book/