Pridaj sa!

Tím

Marián Tesák

projektový manažér – program, projektové riadenie
Absolvent ateliéru scenáristiky a dramaturgie na bratislavskej FTF VŠMU. V roku 2014 založil s partiou kamošov multižánrový festival FLAAM, ktorý za 7 rokov vyrástol na jeden z najznámejších malých letných festivalov na Slovensku. V posledných rokoch zbieral skúsenosti ako produkčný či stage manažér na festivaloch Pohoda, Sharpe, Bratislava Design Week či Dobrý Trh. Od roku 2016 pracuje ako PR manažér filmovej distribučnej spoločnosti Itafilm, exkluzívneho zástupcu Sony Pictures na Slovensku, kde realizoval kampane k desiatkam najmä hollywoodskych filmov. Ako freelancer spolupracoval na rôznych pozíciách s RTVS, Štátnym divadlom Košice či Slovenským centrom dizajnu. 

3x hudba: Bon Iver, Car Seat Headrest, Arctic Monkeys
3x film: Scott Pilgrim vs. the World, In Bruges, Darjeeling Limited
3x kniha: Life, the Universe and Everything (Douglas Adams), Catch 22 (Joseph Heller), Naiv. Super. (Erlend Loe)

 

Irena Lehocká

projektová manažérka – administratíva, financie
Od detstva športové poleno a knihomoľ, preto vyštudovala učiteľstvo v kombinácii slovenský jazyk a literatúra – filozofia na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Na Žilinskej univerzite pomáhala rozbehnúť prvé Cambridge centrum v meste, testovala žiakov z regiónu a popri tom učila slovenčinu cudzincov. Po návrate do Nitry znova učila – a znova slovenčinu – na UKF v Nitre, ako Erasmus koordinátor pomáhala študentom vycestovať do zahraničia. Aktuálne pracuje ako projektová manažérka na projekte Kreatívne centrum Nitra na MsÚ Nitra. K srdcu jej prirástli participatívne projekty v oblasti práce s mládežou a so zraniteľnými skupinami obyvateľstva. Vychováva dvoch synov.

3x hudba: Foo Fighters, The Sounds, Happy Cocks
3x film: Všetko o mojej matke, Dom, Tenacious D
3x kniha: Rozum (Rudo Sloboda), Prvá a posledná láska (Pavel Vilikovský), Patagónia (Dušan Mitana)

Janka Popovicsová

programová koordinátorka, partneri, výzva Nitro
Študovala editorstvo a vydavateľskú prax na UKF v Nitre, kde pokračovala na doktorandskom štúdiu v odbore teórie literatúry. V roku 2017 sa stala projektovou manažérkou nezávislého kultúrneho centra Hidepark Nitra, v ktorom sa realizovala ako dobrovoľníčka od roku 2015. Dnes k jej povinnostiam v rámci Hideparku patrí dramaturgia, koordinácia dobrovoľníkov a finančný manažment pre viac ako 60 podujatí ročne. Okrem toho pracuje v Nitrianskom centre dobrovoľníctva, kde sa podieľa na organizácii Týždňa dobrovoľníctva a Srdca na dlani, venuje sa kurzom Tvorivého písania pre deti a je organizátorkou rôznorodých podujatí v meste, akými sú Noc literatúry či PechaKucha Night Nitra. 

3x hudba: Massive attack, Nouvelle vague, Fallgrapp
3x film: Pulp fiction, Philadelphia, Mr. Nobody
3x kniha: Osamelosť prvočísel (Paolo Giordano), Doppler (Erlend Loe), Toxo (Ivana Dobrakovová)

Anna Šimončičová

programová koordinátorka, partneri, rozvoj publika
Kultúrna manažérka, od roku 2018 zástupkyňa riaditeľky Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra.  Absolventka odboru kulturológia na nitrianskej UKF  sa počas doktorandského štúdia venovala téme kultúrnych podujatí, sledovaniu ich socio-kultúrnych efektov a väzbám s kultúrnym dedičstvom. Od roku 2014 sa podieľa na príprave Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, s ktorým sa zoznámila počas študentských čias ako dobrovoľníčka. V rámci Asociácie Divadelná Nitra sa venuje programovému manažmentu, medzinárodným projektom a vzťahom. Je zodpovedná za prípravu a realizáciu medzinárodného participatívneho projektu Be SpectACTive! 

3x hudba. Ennio Morricone, Hana Hegerová, Kalàscima
3x film: Postřižiny, Ostro sledované vlaky,  Bábušky z Černobylu
3x kniha: Pipi Dlhá Pančucha (Astrid Lindgrenová), Zazie v metre (Raymond Queneau), Slovensko 3 Ľud – 2. Časť (etnologická literatúra) 

 

Miro Zwiefelhofer

programový koordinátor
Absolvoval divadelnú vedu na VŠMU v Bratislave. Bol členom rady pre zahraničné divadlo festivalu Divadelná Nitra, členom dramaturgickej rady festivalu Nová dráma, ako porotca sa zúčastňuje prehliadok ochotníckeho divadla, ktoré sú súčasťou festivalu Scénická žatva, externe spolupracoval aj s festivalom KioSk. Divadelné kritiky uverejňuje alebo uverejňoval napríklad v časopise Kód – konkrétne o divadle, v Rádiu_FM, Rádiu Devín, časopise Javisko, denníkoch Pravda a Sme, na webovom portáli mloki.sk, či pre online projekt Monitoring divadiel. Bol produkčným a dramaturgom v Študiu 12. Je dramaturgom sprievodného programu festivalu Divadelná Nitra, s ktorým spolupracuje aj na projekte na Be SpectACTive! a v Divadle Andreja Bagara pôsobí ako knihovník.

3x hudba: Beastie Boys, Vydrapená Bužírka Punk System, Madness
3x film: Machete 2, Das Kabinett des Doktor Caligari, Monty Python’s The Meaning of Life
3x kniha: Roger Krowiak (kol.), Der kurze Brief zum langen Abschied (Peter Handke), Náš hokej (Vladimír Dobrovodský, Miroslav Hucek)

 

Katka Melichová

dátová analytička, stratégie, outreach
Absolventka odboru regionálny a miestny rozvoj na SPU v Nitre, kde aj pôsobí ako vysokoškolská pedagogička a výskumníčka. Zameriava sa na miestny a regionálny rozvoj, verejné politiky, participatívne strategické plánovanie a komunitný rozvoj, ekonomiku verejného sektora, priestorovú štatistiku a metodológiu výskumu. V dizertačnej práci sa zaoberala kultúrnymi a kreatívnymi odvetviami, vo výskumných aktivitách sa venuje priestorovým disparitám, ľudskému a sociálnemu kapitálu a inštitucionálnemu prostrediu a komunitným sieťam. Spolupracovala na tvorbe strategických dokumentov obcí, regionálnej samosprávy a miestnych akčných skupín. V súčasnosti je lokálnou koordinátorkou európskeho Horizont 2020 projektu IN-HABIT.

3x hudba: Muse, Blue Öyster Cult, twenty one pilots
3x film: Snatch, Fargo, Four Rooms
3x kniha: Hymna demokratickej mládeže (Serhij Žadan), 12 stoličiek (Iľja Iľf, Jevgenij Petrov), Black Swan (Nassim Taleb)

 

Zuzana Novotová Godálová

programová koordinátorka, partneri
Absolventka odboru súčasné výtvarné umenie na Sheffield Hallam University. Pôsobila a žila v Sheffielde a v New Yorku, momentálne žije v Bratislave a v Topoľčanoch. Je zakladateľkou a hlavnou umeleckou riaditeľkou centra pre nezávislú kultúru Nástupište 1-12 v Topoľčanoch, sídliaceho v podchode pod autobusovou stanicou. V umeleckej tvorbe sa venuje konceptuálnym inštaláciám a (neraz interaktívnym) objektom. Ako médium či komunikačnú platformu využíva aj verejný priestor. V roku 2012 sa projekty OZ Nástupišťa stali súčasťou expozície Asking Architecture na 13. Medzinárodnom Bienále architektúry v Benátkach. V roku 2018 získala ako kurátorka projektu CACHE od autorov B. a M. Kubinsky ocenenie Biela Kocka. Od roku 2016 sa venuje aj vlastnej tvorbe v autorskom projekte Nástupišťa 1-12 – performancia s interdisciplinárnym presahom.

3x hudba: PJ Harvey, Kraftwerk, Nina Simone
3x film: Lost Highway, Night on Earth, Locke
3x kniha: A Clockwork Orange (Anthony Burgess), Ways of Seeing (John Berger), Seeing Is Forgetting the Name of the Thing One Sees (Robert Irwin)

Martin Zaujec

produkčný manažér
Samozvaný švajčiarsky nožík kultúry. Vyštudoval odbor prekladateľstvo – tlmočníctvo s kombináciou anglický jazyk a kultúra – chorvátsky jazyk a kultúra na Univerzite Komenského v Bratislave. Okrem prekladu a korektúr sa však venuje množstvu iných aktivít, pracuje ako osvetľovač na voľnej nohe, príležitostný online a offline support technik, festivalový promotér, stage manažér a spoluzakladateľ nitrianskeho FLAAM festivalu. V neposlednom rade je aj hudobný producent a všestranný aktívny hudobník hrajúci gitaru, syntetizátory, bicie či vokály v kapelách Bad Karma Boy, LANNNE, či LUVVER, kde pôsobí aj ako booking agent a manažér.

3x hudba: Enter Shikari, Kiasmos, Sigur Rós
3x film: Rubber, New Kids Turbo, Melancholia
3x kniha: Waiting for the Punch (Marc Maron), Cirkus Šardam (Daniil Charms), I’m Just a Person (Tig Notaro)

 

Andrej Barčák & Andrej Čanecký

vizuálna identita
Kolaboratívne dizajnérske štúdio Andrej & Andrej, ktoré založili v roku 2014 dizajnéri Andrej Barčák a Andrej Čanecký, absolventi Katedry vizuálnej komunikácie VŠVU. Medzi ich klientov patria Festival Sensorium, Fashion Live!, AEN Group, Slovenská národná knižnica, VŠVU, nitriansky FLAAM festival, konferencia Energy Manifest alebo Kancelária verejnej ochrankyne práv. Za svoje projekty získali rôzne ocenenia, projekt Jedenástka bol vystavený na Bienále grafického dizajnu v Brne 2018 a získal hlavnú cenu v súťaži Best in Design, Zlin 2016. Andrej Barčák je tiež držiteľom Národnej ceny za dizajn 2018 za projekt Redizajn. V júni 2020 bol s nimi publikovaný rozhovor na titulke prestížneho britského dizajnérskeho webu It’s Nice That. 

www.andrejandrej.com

 

Pracovné skupiny

Na projekte Nitra 2026 pracujú spolu s projektovým tímom desiatky kultúrnych aktérov z Nitry a širšieho regiónu, ktorý sa od marca stretávajú a spoločne tvoria umelecký program prihlášky.

Hudba
Marián Tesák (festivalový promotér a dramaturg, FLAAM festival)
Raymond Kaňa (koncertný promotér, Double Head Live)
Klaus Stracke (booker a promotér, KS Music)
Peter Škorec (hudobník, booker a promotér)
Martin Zaujec (hudobník a festivalový promotér, LUVVER / FLAAM festival)

Vizuálne umenie
Omar Mirza (kurátor, Nitrianska galéria)
Jana Mináriková (filmárka, pedagogička UKF)
Zuzana Novotová Godálová (Nástupište 1-12)
Jana Godálová Kianičková (Nástupište 1-12)
Magdaléna Klobučníková (Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch)
Kati Decsi (výtvarníčka)
Jana Farmanová (výtvarníčka)
Dominika Lehocká (výtvarníčka)
Slávka Laurová (výtvarníčka)
Juraj Kusy (produktový dizajnér)

Divadlo & tanec
Anna Šimončičová (zástupkyňa riaditeľky festivalu Divadelná Nitra)
Miro Zwiefelhofer (kritik, sprievodný program festivalu Divadelná Nitra)
Marica Šišková (režisérka, pedagogička ZUŠ J. Rosinského v Nitre)
Slavka Civáňová (koordinátorka vzdelávacích programov a práce s publikom)
Silvia Bartáková (odborná pracovníčka sekcie divadlo, Krajské osvetové stredisko)
Nikoleta Tužínska (dramaturgička, Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre)
Miroslav Ballay (divadelný kritik, vedúci Katedry kulturológie UKF v Nitre)
Veronika Gabčíková (dramaturgička, Nové divadlo)
Róberta Štepánková (tanečníčka a choreografka)
Ondrej Spišák (režisér a riaditeľ Teatra Tatra)
Diana Miklášová (manažérka, Súkromné konzervatórium v Nitre)
Róbert Mačkay (študent herectva, zakladateľ Magarovo Jeruzalema)
Michal Ditte (dramaturg a riaditeľ Divadla Pôtoň)
Iva Ditte Jurčová (režisérka a umelecká šéfka Divadla Pôtoň)

Architektúra & urbanizmus & životné prostredie
Viktor Šabík (hlavný architekt mesta Nitra a odborný garant)
Milan Csanda (architekt)
Veronika Očadlíková (architektka)
Štefan Lančarič (vedúci odboru živ. prostredia, mesto Nitra)
Erik Král (krajinný architekt)
Attila Tóth (krajinný architekt, pedagóg FZKI SPU)
Jakub Samuel (architekt)
Lívia Dulíková (architektka)
Lenka Lovišková (architektka)
Peter Mezei (architekt)
Tibor Zelenický (architekt)
Vladimír Jarabica (architekt)

Literatúra, film & popkultúra
Juraj Malíček (pedagóg, oblasť popkultúry)
Robert Petrík (zberateľ spoločenských hier, konzol a pod.)
Štefan Timko (pedagóg, oblasť divadla, filmu a literatúry)
Natália Mitková (pedagogička, oblasť literatúry)

Kultúrny cestovný ruch
Zuzana Pálenčíková (vedúca katedry cestovného ruchu, FSŠ UKF)
Daniel Balko (viceprimátor mesta Nitra)
Ivona Fraňová (Prezidentka AICES, pedagóg UKF Nitra)
Martin Záruba (Nitriansky samosprávny kraj)
Marta Hároníková (výkonná riaditeľka Nitrianskej organizácie CR)
Danka Póčiková (NOCR)
Michal Molčan (zakladateľ a šéfredaktor magazínu o káve Standart)
Katka Kompasová (pedagóg, KMKT, FF UKF)
Tereza Zaujecová (TIC Nitra, vedúca odboru CR)
Alena Pivarčiová (odbor CR)

Komunity
Martina Hrozenská (Odbor sociálnych služieb, MsÚ Nitra)
Ivana Boboňová (Iuventa, Odbor podpory práce s mládežou, MsÚ Nitra)
Ľubica Ľachká (Nitrianska komunitná nadácia)
Jana Andreasová (Nitrianske centrum dobrovoľníctva)
Andrea Hugáňová Kosírová (Združenie STORM)
Beata Miškovičová (Slovenský červený kríž)
Miriam Bošelová (Mareena)
Ľubica Pavelová (Centrum pre rodinu)
Silvia Morávková (BUDÚCNOSŤ, n. o.)
Lucia Richterová (Siedas)
Zuzana Blaháková (Ambasádorka pre komunitnú prácu, MsÚ Nitra)
Klaudia Šugrová (KlauDIA)
Mária Končeková (Úsmev ako dar)
Klára Labošová (Dom charity sv. Rafaela)
Juraj Barát (Diecézna charita Nitra)

Kultúrne dedičstvo
Lenka Olejárová (projekt Za oblôčkom)
Peter Keresteš (riaditeľ, Štátny archív v Nitre)
Peter Bednár (archeológ, SAV)
Margita Jagerová (entologička, UKF)
Silvia Eliášová (historička, UKF)
Ivan Štosel (podnikateľ, remeselná značka Pohan)
Pavol Francúz (umelecký šperkár)
Tomáš Blažek (Cech slovenských gajdošov)
Daniel Balko (viceprimátor mesta Nitra)
Róbert Žilík (hudobník, umelecký rezbár)
Linda Štulajterová (KOS, publikácie o folklóre)
Daniela Gundová (KOS, riaditeľka)
Peter Jurkovič (riaditeľ, KPÚ)